Trasos istorija

Pirmą kartą varžybos Vilkyčiuose vyko dar 1987 m. Čia, kur dabar stūkso moderni trasa, kažkada veikė žvyro karjeras. Kasykla nebuvo produktyvi, tad laikui bėgant trasos įkūrėjas ir šeimininkas Kazimieras Gudžiūnas šią vietą sumanė paversti automobilių sporto trasa. Per daugelį metų Vilkyčių automobilių sporto kompleksas keitėsi daug kartų, o šiandien jis jau atitinka ir aukščiausius Tarptautinės automobilių sporto federacijos (FIA) ir įnoringų sportininkų reikalavimus.

Geografija

Moderni Vilkyčių trasa įsikūrusi vakarinėje Lietuvos dalyje, visai netoli Kuršių marių ir Baltijos jūros. Geografinė komplekso padėtis yra labai patogi logistikos požiūriu: iki Klaipėdos jūrų uosto (į kurį plaukia laivai ir keltai iš visos Europos) – tik 25 kilometrai. Artimiausias oro uostas yra Palangoje, iki jo 58 kilometrai, o iki tarptautinių Kauno ar Vilniaus oro uostų – 220 ir 300 kilometrų. Keliautojai iš Vakarų Europos atvykstantys automobiliais ar sunkiuoju transportu, vakarinį Lietuvos kraštą gali patogiai pasiekti važiuodami magistrale.

Vilkyčių miestelis yra didelėje Baltijos jūros ir Kuršių marių kurortų zonoje, kur 50 kilometrų spinduliu apstu kaimo turizmo sodybų, svečių namų, įvairaus lygio viešbučių, pramogų ir maitinimo įstaigų.

Trasos ypatumai

Inžineriniai Vilkyčių automobilių sporto komplekso sprendimai leidžia rengti ir automobilių kroso, ir ralio kroso varžybas.Vienos ar kitos rūšies varžyboms trasa pertvarkoma vos per kelias valandas.Autokroso trasos ilgis – 1063 metrai. Didžiausias tako plotis – 16 m., mažiausias – 10,25 m. Asfaltuotos starto aikštelės plotis – 14,5 m. Joje telpa 12 šachmatų tvarka rikiuojamų automobilių. Visą autokroso trasą dengia žvyro danga.

Žvyras sumaišytas su asfalto skalda, kuri beveik nedulka, todėl ją rečiau reikia laistyti, danga neištyžta per lietų, pagrindinėse posūkių trajektorijose nesusidaro duobės ir skalda užtikrina gerą sukibimą su automobilių padangomis.

Vieno ralio kroso trasos rato ilgis – 872 metrai.Trasos dangą sudaro perpus gruntas ir asfaltas. Didžiausias ralio kroso tako plotis – 16 m., mažiausias – 10,5 m. Starto aikštelėje telpa 5 viena eile rikiuojami automobiliai arba 12 šachmatų tvarka rikiuojamų automobilių.„Joker“ ratas nuo pagrindinės trasos trajektorijos atitvertas betoniniu užtvaru.

Pavojingose trasos vietose įrengtos plačios smulkaus žvyro saugumo juostos (gaudyklės), kuriose už trasos ribų išslydęs automobilis saugiai sustoja nesukeldamas grėsmės nei sau, nei kitiems varžybų dalyviams. Trasos aptvarai ir specialios žiūrovų saugumo priemonės padarytos laikantis Tarptautinės automobilių sporto federacijos rekomendacijų ir aukščiausių saugumo reikalavimų.

 

 

Serviso parkas

Vilkyčių komplekso serviso parke gali tilpti 100–120 sportinių ir techninės priežiūros automobilių. Vienam automobiliui skiriama 10 m. pločio parko vieta. Čia įrengtos elektros jungtys ir 6 ugnies gesinimo taškai.

Skirtingose serviso parko vietose įrengti 2 pastatai su prižiūrimais tualetais ir dušinėmis, 12 kilnojamųjų biotualetų. Serviso parke veikia lauko užkandinė, sportinių automobilių plovykla. Varžybų teisėjų ir komentatoriaus informacija dalyviams skelbiama per parke įrengtus garsiakalbius ir vaizdo ekranuose.